Zeytinli Rock Festivali

Geçtiğimiz senelerde 70’den fazla sanatçı ve 100 binden fazla müzikseveri buluşturmuş festivalin, bu sene de her seneki gibi ağustos ayının sonunda gerçekleşmesi planlanıyor. Ülkemizimn en köklü açık hava festivallerinden biri olan Zeytinli Rock Festival 2018 senesinde de birbirinden farklı sanatçı ve grupları, aynı festivalde buluşturarak, müzik severlere unutamayacakları bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Deniz, kum, güneş ve rock müziğe fazlası ile doyacağınız bu festival 100% müzik ve 100% eğlence vaad etmekte…

Milyon Yapım, Umut Kuzey’in öncülüğünde tam dört yıl önce, kamplı festival kültürü yok olmaya başlamışken Zeytinli Rock Festivali’ni yeniden hayata geçirerek, ülkemizin müzik kültürünü korumuştu…

Festival her geride bıraktığı sene daha da büyüdü, güçlendi, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yerli müzik festivali halini aldı. Türk Rock müziğinin geçit töreni olarak kabul edilen Zeytinli Rock Festival’i, Türkiye’de gerçekleşen bir çok festivale ilham olmuştur. İlham olmasının dışında en büyük katkılarından birisi de şüphesiz ülkemizde kamplı festival kültürünün yerleşmesi ve gelişmesidir.

Türkiye müzik festivali tarihine damga vuran Zeytinli Rock Festivali 29-30-31 Ağustos – 1-2 Eylül 2018 tarihleri arasında Edremit Akçay Sahilinde gerçekleşecek.

Hazır gençken, hala bu kadar güzel müzikler yapılırken oteli boşverin derim ben. Kamp yapın!

Sadece yurt dışında festivale gidince değil yani, gençsiniz, mükemmel bir havada mükemmel bir yerdesiniz, derim ki alın çadırınızı, festivalin tadını çıkarın!

 

Hazır oralara gitmişken…

  • Asos’u görün. Asos’daki antik şehrin kalan tapınağını görün. Asos yakınında bir sürü güzel koylar var, görün, yüzün. Asos’ta yürüyün.
  • Ayvalık’a gidin. Ayvalık tostunu tadın.
  • Benim favorim Cunda’ya gidin. Kiliseye bakın, müzeye çıkın. Cunda’nın altını üstüne getirin. Her yere gidin, güzel bir restoranda yemek yiyin! Taş kahvede benim için de bir bardak türk kahvesi için…
  • Ben pek sevmem ama Sarımsaklı Plajı’nı görün.
  • Şelaleye, Hasanboğuldu’ya gidin. O buuuz gibi suya girin!
  • Ben kışın gitmiştim, görmeden dönmeyin: Adatepe! Zeus Altarı denilen yeri görün… Adatepe köyünü gezin. Tepelere çıkın, aşağılara bakın. Buz gibi bir dut suyu için.

Böylesine güzel şeylerin dibinde gerçekleşen bu festivali sakın ama sakın kaçırmayın derim.

Festival biletlerini internetten, biletixten alabiliyorsunuz.